Dlaczego warto ćwiczyć na świeżym
powietrzu?

Opublikowano w: Lifestyle
Dlaczego warto ćwiczyćna świeżym powietrzu

Mamy wiosnę, a za pasm jest lato. Dobrze byłoby nieźle wyglądać, a przy okazji zadbać o zdrowie. Ale zanim wyrzeźbisz ciało i będziesz wyglądać jak grecki bóg, musisz się odpowiednio zmotywować. Przede wszystkim liczy się systematyczność. Jesień i zima zmuszają nas często do ćwiczeń w siłowniach i salach gimnastycznych. Zupełnie inaczej ma się sytuacja we wiosnę lub latem. Szkoda marnować czas na dojazdy i ciężko zarobione pieniądze, aby kisić się w salach treningowych. To wtedy nadchodzi czas, aby korzystać ze świeżego powietrza. Poza tym, nie trzeba być intelektualistą, aby wiedzieć, że trening na świeżym powietrzu jest znacznie zdrowszy (i przyjemniejszy). Dlaczego więc warto ćwiczyć na świeżym powietrzu i jak przygotować się do tego?

Dlaczego warto ćwiczyćna świeżym powietrzu

Trening na świeżym pomysłu ma same zalety!

Każdy z nas wie, że aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest zdrowa, na co wskazuje wiele badań – np. poprawia samopoczucie i komfort psychiczny. Jednak do takiego treningu trzeba się przygotować. Kupić odpowiednie ubrania, aby zwiększyć komfort podczas wykonywanych ćwiczeń – np. kobiety powinny zainwestować w stanik sportowy. Dużo łatwiej jest zmotywować się do aktywności na świeżym powietrzu, aniżeli w zamkniętym pomieszczeniu w jakieś siłowni. Poza tym, treningi w plenerze zwiększają:


● Poczucie witalności – lepsza kondycja, to lepszy komfort psychiczny, a to wpływa na naszą
witalność.
● Poziom energii – jest znacznie wyższy, co zostało potwierdzone badaniami.
● Zaangażowanie w trening – zwiększa się poziom energii, przez co dużo łatwiej jest nam
angażować się w dalsze wyzwania.
● Zadowolenie – jesteśmy dużo szczęśliwsi, bardziej zaangażowani w aktywność, a to wpływa
na satysfakcję z wykonywanych ćwiczeń.
● Samopoczucie – ćwiczenia na świeżym powietrzu redukują stres, znika złość, a także
poprawia się samopoczucie, co widać po osobach chorych na depresję (mija).

Wpływ na nasze zdrowie (i portfele) jest bezapelacyjnie
nieoceniony!

Wpływ na nasze zdrowie jest nieoceniony! Trenując w plenerze, łapiesz dużo więcej witaminy D, a to oznacza zadowolenie i lepsze samopoczucie. A to nie wszystko! Niektóre badania dowodzą, że witamina D wpływa korzystnie na zdrowie i zmienia rozwój wielu poważnych chorób (np. nowotworów). Co jeszcze? Świeże powietrze! Dotleniasz płuca, które będą Ci za to wdzięczne. A dotlenienie organizmu poprawia wydolność, dzięki czemu uzyskasz dużo lepsze wyniki sportowe. Świeże powietrze to nie tylko witamina D, czy bardziej dotlenione płuca – to także grubszy portfel. Miesięczny karnet na siłownie kosztuje od 60 do nawet 200 złotych, a jeśli doliczymy trenera personalnego, rachunek może być znacznie wyższy! Trening na świeżym powietrzu jest całkowicie darmowy. A im więcej pieniędzy znajduje się w Twoim portfelu, tym łatwiej zaopatrzysz się w potrzebne ubrania sportowe np. takie z adrenaline.pl. Dobre ubrania, lepsze samopoczucie, zdrowie i kontakt z naturą. Czego chcieć więcej? Możemy chyba wszyscy życzyć sobie motywacji i sił do dalszych treningów.

Dlaczego warto ćwiczyć na świeżym powietrzu?

Dajcie znać co myślicie o nowej tematyce wpisów na moim blogu! Mam nadzieję, że Wam się podoba!

 • Dorota
  17 maja 2022

  Ćwiczę w domu, ale też codziennie robię długie spacery z psem

 • Monika
  13 czerwca 2022

  Mi wystarczą długie spacery letnimi wieczorami

 • Fitnesiaki
  7 grudnia 2023

  Wskazówki dotyczące odpowiednich ubrań, zwłaszcza stanika sportowego dla kobiet, są bardzo praktyczne. Podoba mi się, jak opisujesz korzyści zdrowotne, a zwłaszcza wpływ witaminy D i dotlenienia organizmu.

Dodaj komentarz

Paryskie perfumy czyli jak pachnieć luksusowo!
Baby Shower organizacja!