Wybieramy i stroimy choinkę – tradycja wigilijna

Opublikowano w: Lifestyle

Przez problemy z internetem, niestety publikacja tego posta nie odbyła się w terminie. Jednak korzystając z tego, że mamy jeszcze Święta postanowiłam dodać te zdjęcia. Mnóstwo osób już na początku Grudnia publikowała na Instagramie zdjęcia z choinką w swoim domu. Dla mnie to totalna nowość, ponieważ tradycją mojego domu rodzinnego jest, że choinkę przystrajamy dopiero w Wigilię. Uważam, że wtedy czuć ten prawdziwy klimat Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia również przyrządzamy wszystkie potrawy, śpiewamy kolędy i spędzamy ten dzień bardzo rodzinnie.

Sweter Born2be | Koszula Zarina | Buty Born2be | Czapka Born2be | Zegarek Northmountain

Wybieramy  i stroimy choinkę – tradycja Wigilijna

Tak jak już wspomniałam wcześniej, jedną z tradycji Wigilijnych jest przystrojenie choinki. Już odkąd pamiętam, zawsze tak było i mam nadzieję, że ten zwyczaj nigdy się nie zmieni. Zawsze wybieramy też żywą choinkę, dom przepełniony jest wtedy pięknym zapachem! Nasza choinka jest też bardzo wysoka! Z gwiazdą na szczycie ma ponad 180cm. To jednak nie wszystko, nasza choinka zawsze pochodzi od sprawdzonej osoby, już od kilku lat kupujemy ją w jednym i tym samym miejscu i zawsze jesteśmy zadowoleni. Nie przygotowałam dla Was zdjęć z przystrojenia naszego drzewka, ale na naszej choince głównie wiszą ozdoby z ratanu, koronki i drewna.

 

Tradycje Wigilijne …

Bardzo mnie ciekawi, jakie tradycje są w Waszych domach? Jedni kładą pod talerze pieniądze, drudzy jedzą pierogi i krokiety, inni zaś gotują zupę rybną, a jeszcze innym prezenty roznosi Mikołaj, a nie dzieciątko. U nas w domu jest zupełnie inaczej! W naszym domu nie są najważniejsze potrawy i prezenty, lecz modlitwa. Wszystko inne zawsze odkładamy na drugi plan, oczywiście jest to ważne, ale nie najważniejsze. U nas w domu do Świąt należy przygotować się duchowo, bo jak sama nazwa wskazuje to Święta Bożego Narodzenia. Warto o tym pamiętać, bo ostatnio mam wrażenie, że dużo ludzi naprawdę o tym zapomniało.

Kilka słów o dzisiejszej stylizacji

Pewnie dzisiejsza stylizacja Was zaskoczyła? Trochę bardziej kolorowo niż zazwyczaj, a co! Przecież to czas radości i należy to pokazywać. Lubię czasami ubrać się wygodnie i stylowo, a ta stylizacja taka jest. Idealna na poszukiwania wymarzonego drzewka. Pogoda tego dnia również zmusiła mnie do założenia już ciepłych butów i grubego swetra. Wisienką na torcie jest koszula w kratę, która najbardziej wyróżnia się z całej stylizacji. Poniżej wszystkie ubrania podlinkuję Wam, abyście mogli zobaczyć sobie, skąd są wybrane rzeczy i w jakich są cenach. Zapomniałabym również wspomnieć o zegarku, który jest dość widoczny na tych fotografiach. To zegarek nowo powstałej marki North Mountain, z którą jestem bardzo związana, ponieważ współtworzę ich publikacje. Zachęcam Was więc do odwiedzenia strony internetowej North Mountain. Kończąc już te wypociny, chciałabym Wam życzyć Wesołych Świąt kochani!
 • DOMIURODA
  23 stycznia 2019

  Ubierasz choinkę w wigilię?

  • ZarzadzanieRozalia
   DOMIURODA
   23 stycznia 2019

   Tak oczywiście 🙂 To nasza tradycja rodzinna od początku mojego istnienia :)!

Dodaj komentarz

Pakowanie świątecznych prezentów
Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach