Książkowi ulubieńcy września

Opublikowano w: Lifestyle
Książkowi ulubieńcy września
Długo zabierałam się za publikację książkowych ulubieńców miesiąca. Jednak na moim blogu pojawiła się kategoria LIFESTYLE, dlatego też postanowiłam, że co jakiś czas podzielę się z Wami moją opinią na temat przeczytanych książek. Mam nadzieję, że również aktywnie będziecie uczestniczyć w konwersacji i polecicie mi również tytuły książek warte przeczytania. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego postanowiłam wprowadzić tutaj taką kategorię? Publikacja książek na moim INSTAGRAMIE wzbudziła duże zainteresowanie, dostawałam mnóstwo pytań o tytuły książek, które obecnie czytam. Chciałam stworzyć jeden post, w którym opiszę Wam wszystkie przeczytane książki tego miesiąca.
Książkowi ulubieńcy września

Książkowi ulubieńcy września!

Zacznijmy więc od pierwszej książki, która zrobiła na mnie największe wrażenie. Tytuł książki to Jak przestać się martwić i zacząć żyć / Dale Carnegi. Jedna z lepszych książek, jakie czytałam w życiu! Po recenzji Pauli Jagodzińskiej z bloga Beauty Fashion Shopping musiałam po nią sięgnąć. Zastanawia mnie jednak fakt, że zrobiłam to dopiero teraz, nie wiem, dlaczego tak długo zabierałam się do jej przeczytania. Chyba wydanie książki nie do końca przekonało mnie do jej zakupu, a mówi się, że nie ocenia się książki po okładce. Książkę skończyłam czytać jakiś czas temu, ale przyznam się szczerze, że bardzo często do niej wracam. To jak uzależnienie! Gdy mam gorszy dzień i potrzebuję kopa i sporo motywacji to otwieram ją na wcześniej zaznaczonych przez siebie fragmentach. Jak przestać się martwić i zacząć żyć? Sam autor próbuje pomóc nam walczyć ze zmartwieniami, ponieważ według niego to nałóg, z którego można się wyleczyć. Dzięki tej książce miliony ludzi pozbyło się zmartwień, obaw i kłopotów, a przecież każdy z nas wie, jak często nas one dotykają. Autor uważa, że zmartwienia to nałóg porównywalny do palenia papierosów. Powiem szczerze, że nie miałam o tym bladego pojęcia. W książce znajdziemy mnóstwo rad między innymi: jak pozbyć się obaw i lęków, jak odnaleźć sens życia i jego smak, jak wydłużyć dzień o godzinę, ale nie tylko… Pamiętajcie, że nasze życie nie musi być pełne niepokoju i napięć, które spędzają nam sen z powiek. Zachęcam Was do jej przeczytania, bo książka ma prawdziwą MOC. To głównie ten tytuł skłonił mnie, aby powstał wpis książkowi ulubieńcy września.

f**k it! RÓB TO, CO LUBISZ / JOHN C.PARKIN

Dokładnie! Pieprz to i zacznij żyć pełnią życia! Życie jest zbyt krótkie, aby tracić czas na zmuszanie się do robienia rzeczy, których robić nie lubimy. Tutaj już nie miałam problemu z wyborem książki. Załapałam się również na jej promocję, co dopiero mnie usatysfakcjonowało. Sam przekaz od razu do mnie trafił, ze względu na to, że długo w swoim życiu robiłam coś, czego bardzo nie lubię. Powoli wszystko wraca na właściwe tory, ale jak zauważyliście, często wspomagam się takimi książkami. Możecie mi wierzyć albo nie ale dodają mi one naprawdę mnóstwo pozytywnych emocji! Książka napisana jest prostym i bardzo zrozumiałym językiem, bardzo dobrze się ją czyta, a jej czcionka jest przyjazna dla oka. Znajdziemy w niej pełno cytatów, tekstów, które chcemy naprawdę usłyszeć. Zdanie f**k it może nie do końca eleganckie, ale zadziwiająco skuteczne. Książka pomoże nam w pokonywaniu przeszkód życiowych i zmobilizuje do działania, ale UWAGA – podwójnego działania! W tekście jest sporo informacji i rad na temat tego, w jaki sposób zarobić na tym, co się lubi. Jest w niej również mnóstwo wskazówek jak poradzić sobie z przeciwnościami losu. Nie lubisz swoich studiów, pracy, znajomych? Pieprz to i zmień to! Masz wrażenie, że piękne chwile uciekają Ci przez palce? Pieprz to i zmień to! Zdecydowanie ta książka bardzo mi się podoba. Ja również dzięki niej dojrzałam do myśli, że święty czas na zmianę swojego życia. PIEPRZ TO I… 
* znajdź odwagę, by robić to, co lubisz
* śmiało zaplanuj własny sukces
* pokonaj niechęć innych ludzi do swoich planów
* zaufaj intuicji 
* zarabiaj duże pieniądze na tym, co lubisz robić 
Książkowi ulubieńcy września

DRESS SCANDINAVIAN / Pernille Teisbaek

Tutaj książka dla miłośników modowych inspiracji i dobrego stylu w duchu slow fashion. Ubierając się według wskazówek Pernille Teisbaek, duńskiej stylistki i trendsetterki, staniesz się prawdziwą it-gitl. Zacznij od małych kroków i pamiętaj, że: 
1. Mniej = więcej a prosty strój to nie nuda, 
2. Twórz swój indywidualny styl, bawiąc się wyróżniającymi  się detalami. 
3. Odważ się łączyć nieoczywiste wzory i materiały. 
4. Zawsze przekładaj jakość na ilość. 
5. Oswój androgyniczny look. 
Uzbrojona w insiderskie rady, pewność siebie i skandynawskie wyczucie stylu zażegnasz każdy kryzys modowy! Książka posiada piękną szatę graficzną, mnóstwo zdjęć i inspiracji, nawiasem mówiąc świetnie służy mi do kompozycji flat lay! Długo szukałam książki, która pomoże mi tworzyć jeszcze lepsze stylizacje, które mogą być proste, ale wcale nie nudne. Uprzedzam jednak, że po jej przeczytaniu będziecie potrzebować grubego portfela w celu wymiany swojej garderoby! Ja pozbyłam się połowy ubrań i teraz wybieram się na jesienne zakupy w stylu Pernille Teisbaek. 
Książkowi ulubieńcy września
Książkowi ulubieńcy września

BÓG NIGDY NIE MRUGA / REGINA BRETT 

50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu – to pięćdziesiąt wskazówek, pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze. Felietony Reginy Brett pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówkę, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowano w gazetach. Książka którą obecnie opisuję, staje się bliska każdemu kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie, oraz wszystkim szukającym inspiracji. Na rynku jest mnóstwo innych ksiażek Reginy Brett, które pragnę przeczytać. To książka do której również bardzo często wracam. 
1. „Kochaj”
2. „Jesteś cudem” 
3. „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę
4. „Twój dziennik
5. „Mów własnym głosem

Życie jest dobre. Bo takie jest. Naprawdę.

Książkowi ulubieńcy września
Książkowi ulubieńcy września
Książkowi ulubieńcy września

Dodaj komentarz

Haftowane kwiaty na ubraniach- HIT czy KIT?
Kryjący podkład Dermacol MAKE-UP COVER