MOJE POSTANOWIENIA NA ROK 2019! Codzienność, plany, marzenia i nowy planner

Opublikowano w: Lifestyle

Postanowienia noworoczne 2019 Rozalia Fashion

Dziś na blogu trochę na temat moim Noworocznych postanowień. Jedni się ich trzymają i uważają, że nowy rok to świetny moment, aby zmienić coś w swoim życiu, drudzy zaś sądzą, że zmiana zachodzi wyłącznie w naszych głowach, a nowy rok nie ma z tym nic wspólnego. Należę do tej pierwszej grupy, dlatego też przygotowałam dziś dla Was publikację. Znajdziecie w niej moją listę postanowień Noworocznych oraz dowiedzie się o planach i marzeniach na ten rok. Posłuży mi w tym mój Happy Planner od marki Madama. Zachęcam  Was do przeczytania całości wpisu.

Zdjęcia wykonała: Widenka Magdalena

Postanowienia blogerki Rozalii Fashion

Moje postanowienia na rok 2019!

Jak jest Wasze zdanie na ten temat? Dla mnie postanowienia noworoczne są bardzo pomocne. Prowadzę mnóstwo kalendarzy, planów i notatek, w których codziennie spisuję wszystkie moje cele, plany i obowiązki. Uwielbiam planować wszystko z dużym wyprzedzeniem, nie lubię spontanicznych wyjazdów, ani też niezaplanowanych działań. Robiąc plan dnia dajemy sobie zbyt dużą ilość obowiązków, a później jest gniew i zgrzytanie zębami. Pamiętajcie jednak, że grunt to zdrowe myślenie i radość z tego co robimy Postanowienia, postanowieniami, jednak nie warto realizować ich za wszelką cenę. Czasami dajmy sobie odpocząć, zastanówmy się jeszcze raz a potem działajmy. Zauważyłam ostatnio sama po sobie, że jestem zbyt dla siebie surowa i katuję się swoimi “wymyślonymi” planami. Czy to ma sens? Owszem ma, jednak nie zapominajcie o tych najważniejszych sprawach i dajcie sobie czasem odpocząć bo każdy z nas może się wypalić zawodowo. Moje postanowienia na ten rok nie są takie straszne. Wszystkie z nich zapisałam w moim nowym, tegorocznym plannerze.

Kilka postanowień Noworocznych na rok 2019

Oto moja lista Noworocznych Postanowień:

1. Znajdę więcej czasu dla moich przyjaciół i rodziny
Przez ostatni natłok spraw i obowiązków zapomniałam o moich wszystkich znajomych i o najbliższej rodzinie. Nie miałam czasu, aby poświęcić im tak zwanych pięciu minut. Planuję to zmienić! Mam zamiar częściej planować wypady w góry, weekendowe spotkania i wieczorne pogawędki. Już w przyszły weekend wybieramy się na trzy dniowy wypad w Beskidy! Nie ukrywam, że to postanowienie powinno być moim codziennym postanowieniem.
2. Nauczę się perfekcyjnie języka angielskiego
Zdałam maturę… ale mój język angielski niestety mnie nie zadowala. Planuję wybrać się do szkoły językowej lub skorzystać z korepetycji stacjonarnych. Chciałabym podróżować wreszcie na własną rękę, lecz bariera językowa mi na to nie pozwala.
3. Będę więcej dla Was nagrywać
Mam zamiar publikować filmy na YouTube, oraz krótkie filmy na Instagramie. Chciałabym robić częściej relacje na żywo i mieć z Wami bliższy kontakt.
4. Zapiszę się na siłownię lub na zajęcia fitness 
Moja kondycja w ostatnim czasie naprawę jest bardzo kiepska. Muszę nie tylko ją poprawić, ale też zrzucić zbędne kilogramy. Mam nadzieję, że do maja (wtedy wylatujemy na wakacje) uda mi się tego dokonać.
5. Skończę z narzeczonym prace związane z mieszkaniem
To postanowienie jednak będę trwało do roku 2020, ale przynajmniej zacząć. Mamy mieszkanie! Teraz czas je wyremontować i pięknie urządzić. Chcielibyśmy po ślubie albo w nim zamieszkać, albo go wynająć.
6. Będę bardziej asertywna
Czasami nie potrafię powiedzieć dość! Bardzo często spełniam oczekiwania innych ludzi, a tak naprawdę nie jest to konieczne. Tak samo, jak z moim zdaniem, które dla niektórych nie ma żadnego znaczenia. Koniec tego! Czas postawić na swoim i o to walczyć. Trzeba mieć swoje zdanie, być dobrym człowiekiem, ale nie dać sobie wejść na głowę.
7. Prowadzić kalendarz oraz zeszyt wydatków 
Bardzo często jak już Wam wspominałam, planuję swoje zadania, są jednak dni, w których o tym zapominam i dlatego też jestem niezorganizowana. Tak więc kalendarz i planowanie idzie w ruch. Mam zamiar również każdego miesiąc podsumować nasze przychody i rozchody. Mam wrażenie, że za dużo wydajemy.
8. Skoczyć na Bungee lub ze spadochronu na Zakhyntos
To moje wielkie marzenie! Nie jestem jednak pewna czy zdobędę się na odwagę i uda mi się je zrealizować. Trzymajcie za mnie kciuki!
9. Pić mniej kawy, a więcej wody z cytryną
Ostatnio zbyt często wybieram… kawę. Muszę zmienić swoje przyzwyczajenie i z samego rana wypijać szklankę wody z cytryną, a w ciągu dnia pić minimum dwa litry wody. Potrzebuje tego moja skóra i mój organizm.
10. Czytać więcej książek
W tym roku jestem naprawdę z siebie dumna, ponieważ znalazłam czas, żeby cokolwiek coś przeczytać. W roku 2019 obiecałam sobie, że będę czytać minimum 5 razy w tygodniu. Już jestem z siebie dumna, ponieważ jestem w połowie nowej książki, którą zaczęłam w sylwestra.
Postanowienia Noworoczne blogerka Moje lista postanowień noworocznych
Przykłady noworocznych postanowień Postanowienia noworoczne 2019 blog Planista
Madame Planner
Happy Planner rok 2019 bloger

Jeszcze raz życzę Wam wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku i jestem gotowa na przyjęcie 2019!

Dajcie mi znać, jakie są Wasze postanowienia Noworoczne. Czekam na Wasze komentarze i trzymam kciuki za realizację wszystkich marzeń i postanowień na ten nowy rok!
 • Gertrude
  14 stycznia 2019

  Nice blog here! Also your site loads up very fast! What host are you using?
  Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol

 • Peter-green.com
  31 stycznia 2019

  Chyba każdy stworzył noworoczną listę z postanowieniami…

Dodaj komentarz

Ciekawe miejsca w Beskidach | Telesforówka, Trzy Kopce Wiślańskie
PLATFORMA ZAKUPOWA VIPSTERS – SPOSÓB NA ZAKUPY, BEZ WYCHODZENIA Z DOMU!