PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT CZ.I – ŚWIĄTECZNE PIERNIKI!

Opublikowano w: Lifestyle

Wiem, że fotorelacja jest bardzo obszerna, ale proszę Was, zobaczcie ją do końca! Zawsze mam problem, aby zdecydować, które zdjęcia powinny pojawić się tutaj w publikacji na blogu. Tym razem wybrałam trochę więcej, ale to ze względu na Święta, które już za rogiem. Czas zacząć publikować tutaj dla Was Świąteczne posty, które ja sama czytam na innych blogach. Serdecznie zapraszam.
Zacznę może od samego początku. Ponad dwa miesiące temu wyjechałyśmy z Magdą (moją fotografką) w góry. Miałyśmy umówione miejsce, w którym wykonałyśmy kilka klimatycznych zdjęć. Pewnie jesteście ciekawi, w jakim miejscu się zatrzymałyśmy? Już Wam wszystko mówię. To Homelike Cafe & SMAK TRUCK czyli miejsce przepełnione niesamowitym klimatem, wspaniałymi ludźmi, jak i przepysznym jedzeniem. Jeśli więc będziecie wybierać się do Istebnej lub po prostu w Beskidy, koniecznie zahaczcie o to miejsce.
Zdjęcia wykonała: Widenka Magdalena

Przygotowania do Świąt cz.I – Świąteczne pierniki!

Jak to właściwie u Was jest? Jaką tradycję obchodzicie w Waszych domach? Pieczecie pierniki? Czy nie macie na to ochoty lub zwyczajnie czasu i kupujecie je w sklepie w ładnie zapakowanych pudełkach. Jeśli chodzi o mnie, to moje pierwsze Święta, w które udało mi się coś upichcić. Te ze zdjęcia zrobiła jednak Sara, właścicielka Homelike, ale ja również upiekłam kilka blach. To chyba obowiązek w Święta, aby zachowywać takie tradycje i cieszyć się z tego magicznego czasu. Pieczenie pierników z rodziną to chyba najlepszy prezent, jaki można sobie wymarzyć!
Jeśli chodzi o rodzaje pierników, to staram się nie przesadzać. Najbardziej smakują mi takie najzwyklejsze, maślane lub orzechowe. Nie mówię już o tych z dodatkiem cynamonu, bo te to dopiero robią dobrą robotę. Chętnie zobaczę również Wasze świąteczne pierniki. Dajcie mi znać w komentarzu, chętnie poznam Wasze przepisy i może zdążę jeszcze coś upiec? Kocham przygotowania do Świąt! To najpiękniejszy czas w całym roku. Patrząc teraz na te zdjęcia, naprawdę czuję w tym roku Świąteczny klimat. W tle leci mi Ariana Grande – Santa Tell Me i tworzę tą publikację dla Was. Zobaczcie też to ciasto z gruszkami! Sara specjalnie przygotowała je dla nas na nasz przyjazd. Mówię Wam ludzie o złotym sercu!

A jak tam Wasze przygotowania do Świąt?

Mam nadzieję, że wszystko macie już dopięte na ostatni guzik? Ja w tym roku naprawdę jestem bardzo pilna. Pierniki mam upieczone, prezenty kupione, okna pomyte i drzewko wybrane (jednak nasza tradycja jest taka, że ubieramy choinkę dopiero w wigilię) – przygotuję dla Was również post z tego cyklu). Muszę jeszcze zapakować te moje prezenty i już będę gotowa na Święta. Dajcie znać na jakim etapie jesteście Wy? Daleko w lesie czy dużo przede mną.

 

Nie zapominajcie o najważniejszym…

Tak naprawdę cała ta otoczka wokół Świąt, piękne zdjęcia, ładnie zapakowane prezenty to tak naprawdę kropla w morzu. To my musimy się przygotować duchowo na te Święta Bożego Narodzenia. Mam wrażenie, że większość ludzi naprawdę zapomniało, co to są Święta? Zadajmy sobie dziś to pytanie… Mam nadzieję, że większość z Was w głębi duszy wie, co one znaczą i dlaczego niosą one tak wielką radość. To naprawdę wspaniały czas! Ja też mnóstwo swojego czasu poświęcam na przerabianie zdjęć, publikację czy też kontakt z Wami, ale zawsze pamiętam rodzinie, modlitwie i tym, czym są Święta. Spędźcie ten czas z najbliższymi, cieszcie się z bycia razem i porządnie sobie zjedzcie :)!

    Dodaj komentarz

    Poranek w Apartamentach Szuflandia!
    Pakowanie świątecznych prezentów