Sposób na wybielenie zębów w domu – DR MARTIN SCHWARZ EXPERT 38%

Opublikowano w: Lifestyle

Tak strasznie uwielbiam się uśmiechać! Zawsze jednak czułam lekki dyskomfort raz ze względu na zachodzące jedynki, a dwa z powodu przebarwień na moich zębach. Postanowiłam to zmienić i zaczęłam odpowiednio dbać o swój uśmiech jak i kolor swoich zębów. Na początku wybrałam się do dentysty, aby zrobić przegląd i naprawić co było trzeba. Obecnie jestem na etapie wyleczonych zębów i powolutku zabieram się za aparat ortodontyczny! Tak nareszcie po tylu ladach zdecydowałam się, aby go założyć. Obecnie czekam na mój umówiony termin, ale przede mną jeszcze usunięcie ósemek!

Podczas tych moich wizyt postanowiłam również dodatkowo zaczerpnąć opinii w internecie oraz wybielić swój uśmiech. Nie oczekiwałam radykalnych zmian, ponieważ nie wierzyłam w tego typu specyfiki. Serfując w internecie natrafiłam na zestaw do domowego wybielania zębów od Dr Martin Schwarz Expert 38%. Poniżej chciałabym abyście przeczytali troszkę na temat tych produktów.

Dr. Martin Schwarz – domowe wybielanie zębów

Dr. Martin Schwarz to niemiecka marka produktów do pielęgnacji jamy ustnej i zębów. Prawdziwe piękno zaczyna się od zdrowego, białego uśmiechu (dlatego też marka Dr. Martin Schwarz) włożyła tak wiele wysiłku, aby stworzyć portfolio innowacyjnych i skutecznych produktów. Preparaty z oferty Dr. Martin Schwarz umożliwiają utrzymanie doskonałego zdrowia jamy ustnej i pięknego oraz jak wspomniałam wcześniej pięknego białego uśmiechu. W ofercie marki znajduje się szereg produktów z kategorii oral care, takich jak żele do wybielania zębów, żele antybakteryjne do zębów, pasty do zębów oraz akcesoria do pielęgnacji. Wszystkie produkty z oferty zarejestrowane są w CPNP, a dzięki swojej unikalnej, (całkowicie bezpiecznej formule) zapewniają najlepsze rezultaty działania! Wszystkie preparaty marki Dr. Martin Schwarz zostały dokładnie przebadane i spełniają najnowsze normy EU wg. niemieckich standardów jakości! Brzmi nieźle prawda?

Profesjonalne wybielanie zębów metodą nakładkową – Expert 38%

Preparat Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% jest żelem o mocnych oraz intensywnych właściwościach wybielających – produkt zapewnia rezultaty porównywalne do wybielania lampą w specjalistycznych gabinetach stomatologicznych. Formuła preparatu pozwala na przeprowadzenie krótkiego 30 minutowego cyklu wybielania zębów za pomocą metody nakładkowej. Formuła żelu Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% zawiera precyzyjnie dobrane stężenie nadtlenku karbamidu. Pozwala na bezpieczne dla zębów i szkliwa, szybkie i skuteczne wybielanie. Efekty rozjaśniania barwy zębów możemy zaobserwować już po pierwszych 30 minutowych sesjach wybielających. Końcowy rezultat całego cyklu zazwyczaj rozjaśnia zęby o 4 – 8 odcieni. Cykl wybielania nie powinien być dłuższy niż 12 dni.

Kluczowe cechy zestawu do wybielania zębów Expert 38%

 • 100% bezpieczeństwa
 • Brak bólu i nadwrażliwości
 • Rekomendowany przez stomatologów
 • 30 min sesje wybielania
 • Formuła z nadtlenkiem karbamidu
 • Bez GMO
 • Nie testowane na zwierzętach
 • Bez Fluoru
 • Produkt Halal
 • Spełnia międzynarodowe standardy jakości

Bioscaling – Antybakreryjny żel do zębów

To preparat do samodzielnego i nieinwazyjnego usuwania płytki nazębnej w sposób całkowicie bezpieczny dla zębów i szkliwa. Ze względu na silne właściwości antyseptyczne Bioscaling usuwa bakterie, wirusy i grzyby z ust, zapobiegając w ten sposób infekcjom. Preparat skutecznie redukuje ilość nagromadzonych na powierzchni zębów bakterii oraz przeciwdziała tworzeniu się biofilmu, który prowadzi do powstania kamienia nazębnego.

Flexi Trays – Termokurczliwe nakładki na zęby

Flexi Trays marki Dr. Martin Schwarz to zestaw akcesorii stomatologicznych przeznaczonych do samodzielnej aplikacji wachlarza produktów dentystycznych na powierzchnię zębów. Nakładki na zęby są powszechnie używane do dystrybucji preparatów, takich jak żel wybielający, żel odczulający czy żel antybakteryjny (na zęby użytkowników bez pomocy lekarza stomatologa). Nakładki na zęby są odpowiednikiem profesjonalnych, wykonywanych na zamówienie szyn stomatologicznych. Szyny stomatologiczne powstają w wyniku pobrania indywidualnego wycisku zębów pacjenta przeprowadzonego w klinikach ortodontycznych lub dentystycznych. Flexi trays zapewniają podobną funkcjonalność co szyny stomatologiczne, bez konieczności wizyt u specjalisty. Aby użyć termokurczliwych nakładek na zęby Flexi Trays Dr. Martin Schwarz do rozprowadzenia żelu na zębach, należy wykonać wcześniejszą procedurę dopasowania produktu do kształtu uzębienia. Dostosowywanie Flexi Trays wymaga dostępu do gorącej i zimnej wody oraz kilku minut czasu. Sama procedura zaś, jest łatwa do przeprowadzenia samodzielnie w domu, i opisana jest w 3 prostych krokach.

Jak korzystać z nakładek termokurczliwych Flexi Trays efektywniej?

Poniżej kilka podstawowych zasad o których więcej przeczytać możecie za pomocą tego -> LINKU

 • Nie trzymaj nakładek w gorącej wodzie zbyt długo.
 •  Użyj drewnianego narzędzia.
 • Zasysaj powietrze / wodę podczas formowania nakładki
 • Użyj lodowato zimnej wody, aby zachować jej kształt

Jak więc rozpocząć wybielanie zębów? (na początku zaznaczę, że wybielacz trzymamy w lodówce)

 • Przed całą procedurą dokładnie szczotkujemy zęby Bioscalingiem z pastą (proporcje to 1 do 1 – (kropla lub dwie Bioscalingu)
 • Następnie bardzo ważne jest by dobrze dopasować nakładki.
 • Wkładamy nakładki do wody, a gdy tylko zauważymy, że ich kształt zacznie się zmieniać wyciągamy i dopasowujemy.
 • Kolejnym krokiem jest nałożenie żelu Expert38 (tutaj nakładamy go w niewielkich ilościach aby 5ml strzykawki wystarczyła nam na 4-5 sesji obu łuków zębowych i by po włożeniu nakładek żel nie wydostał się na dziąsła/podniebienie. Pamiętajcie, aby uważać na ilość nakładanego żelu – lepiej zastosować produkt 2 dni dłużej, ale przy tym nie podrażnić dziąseł.
 • Aplikujemy żel do sroka nakładki od zewnętrznej strony ( na stronę która będzie dotykać zębów od zewnątrz. Żel aplikujemy tylko na zęby przednie obu łuków (czyli od czwórki przez obie jedynki do czwórki. (kuracja nie powinna powodować bólu. Gdyby wystąpiło pieczenie podczas wybielania oznacza to ze żel dostał się na dziąsła lub w inne miejsce w którym nie powinien się znaleźć –  w takiej sytuacji wycieramy żel palcem albo chusteczką).
 • Procedure powtarzamy co 1-3 dni. Rezultaty wybielania następują stopniowo wraz ze zwiększaniem ilości aplikacji oraz ich częstotliwości.
 • Nie należy aplikować żelu więcej niż 1 raz dziennie!

U mnie sesje wyglądały następująco:

Preparatu do wybielania używałam 12 dni co drugi dzień (ponieważ chciałam uzyskać jak najlepszy efekt wybielenia). Produkt trzymałam na moich zębach zawsze przez 25-30 minut. Muszę jeszcze wspomnieć, że po zastosowaniu żel nie wywołał u mnie białych plamek/ przebarwień na zębach, które są typowe dla preparatów na bazie fluoru (w preparatach marki DR MARTIN całe szczęście ten składnik się nie znajduje). Dodatkowo nie odczułam dyskomfortu w postaci uczucia wysuszenia w ustach. Jeszcze jedna ostatnia informacja, przed każdym wybielaniem, regularnie stosowałam żel Bioscaling, który usuwa florę bakteryjną na zębach (produkt wzmacnia również rezultat wybielania).

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym produktem! Efekt niesamowity i to zadowolenie nie do opisania!Jestem ciekawa czy wy również korzystaliście opcji wybielania zębów i jakie są Wasze opinie na ten temat?

 • dental-gallery
  30 września 2020

  Ja nigdy nie wybielałem zębów, ale mam zamiar to zrobić po zdjęciu aparatu ortodontycznego. Na razie muszę się z tym wstrzymać, ale marzę o pięknym hollywoodzkim uśmiechu.

 • baginskistomatologia
  2 października 2020

  Ja takie wybielanie wcześniej skonsultowałbym z dentystą. Ja mam bardzo słabe szkliwo i muszę uważać. Wybielanie w domu – ok, jeśli tylko dentysta nam na to pozwoli.

Dodaj komentarz

Adidas Superstar – moja stylizacja
Mój wieczór panieński… super pomysł na organizację wieczoru panieńskiego