Moje sposoby na upalne dni

Opublikowano w: Sesje zdjęciowe
Moje sposoby na upalne dni
Myślę, że temat dzisiejszego wpisu nie jest Wam obcy, dlatego też postanowiłam przedstawić wam moje sposoby na upalne dni. W wiadomościach otrzymałam od Was kilka pytań dotyczących, letniego makijażu czy też ubioru na te 38 stopniowe temperatury. Upalne dni dla jednych są ogromną udręką inni zaś znoszą je z uśmiechem na twarzy? A jak jest u Was? Ja zdecydowanie należę do tych, którzy lubią słońce tylko na wakacjach. Poniżej przygotowałam dla was moje sposoby na upalne dni. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu pomogą one wam dotrwać do końca tych wakacji! Ja naprawdę kocham lato, ale nasz klimat z taką temperaturą jest nie do zniesienia.
Moje sposoby na upalne dni

Pij dużo wody! Pierwszą bardzo ważną zasadą jest picie odpowiedniej ilości wody. Każdy z nas wie, że powinniśmy wypijać około 1,5-2 litra wody dziennie. Niestety większość z nas nie stosuje się do tych porad, jednak jeśli chcemy w upalne dni czuć się dobrze, rześko i nie nabawić się odwodnienia to butelka wody powinna stać się naszym atrybutem. Powiem Wam szczerze, że ja niestety muszę zmuszać się do wypicia tak dużej ilości wody, dlatego też piję wodę z cytryną. Wspomaga ona pracę naszego układu pokarmowego oraz samoczyszczenie się organizmu z toksyn.

Moje sposoby na upalne dni
Unikaj napoi gazowanych! Kolejnym ważnym elementem jest unikanie alkoholu oraz napoi gazowanych. Alkohol powoduje dużą utratę płynów, dodatkowo procenty w upalne dni bardziej i szybciej uderzają do głowy. Dlatego też nadużywanie alkoholu w takiej temperaturze może być bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu. Jeśli lubisz kawę lub herbatę, pamiętaj aby zadbać o nie w mrożonej wersji. Niestety te płyny mogą jednak paradoksalnie nas odwadniać.
Moje sposoby na upalne dni
Zachowaj odpowiednią dietę! Trzymaj odpowiednią dietę, w upalne dni nasz apetyt bardzo się zmniejsza, ale nie możemy zapomnieć o regularnych posiłkach. Musicie pamiętać , że na nasze zdrowie, a co za tym idzie urodę i samopoczucie, w ogromnym stopniu wpływa nasza dieta. Przy wysokich temperaturach musicie zapomnieć o fast foodach i tłustych posiłkach. Upały wykańczają nasz organizm, dlatego też tak ważna jest odpowiednia dieta. Powinna być lekka, pożywna a jednocześnie bogata w składniki i minerały. Warto poszerzać wiedzę na ten temat. Niemniej jednak nie zawsze jest czas, aby zagłębiać się w tajniki dietetyki, jeździć do eko sklepów i gotować sobie wymyślne posiłki. Ja niestety w tak aktywnym trybie życie nie mam na to czasu, a w dodatku nie przepadam za spędzaniem czasu w kuchni. Dlatego też uważam, że warto jest, rozważyć catering dietetyczny. Dania opracowane przez catering zawierają zbilansowane składniki pokarmowe w każdym posiłku, aby nie przyczynić się do wzrostu masy ciała. Dodatkowo zyskujemy pewność, że każdego dnia otrzymamy różnorodny i zbilansowany posiłek. Uważam, że takie rozwiązanie pozwoli nam przetrwać upalne dni. Na stronie Eatzone do wyboru mamy różnego rodzaju menu cateringu dietetycznego. Od kolorowych posiłków złożonych ryb, warzyw i owoców po dietę bezglutenową czy też wegetariańską. Catering w dobrym stopniu wpłynie również na naszą cerę. Zdrowa i piękna skóra bez zmarszczek i niedoskonałości jest naszą wizytówką. Doskonale odżywiona i promienna może ująć nam lat, a zaniedbana doda nam do metryki kilka cyferek. Pamiętajcie więc, że nie ma zdrowej skóry bez zdrowej diety. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. 
Moje sposoby na upalne dni
Wybierz lekki makijaż! W gorące dni staraj się unikać mocnego makijażu, nie nakładaj zapychających podkładów do twarzy i matowych pudrów. Powieki muśnij delikatnie lekkim perłowym cieniem, te ciemne odcienie nie są dobrym pomysłem na makijaż w upalne dni. Odpowiednio dbaj o pielęgnacje swojej cery, i staraj się używać rozświetlających kosmetyków dzięki którym Twoja skóra będzie oddychać.

Moje sposoby na upalne dni

Noś lekkie i cienkie ubrania! Przewiewne bawełniane sukienki i sandały to idealna propozycja na ]upalny dzień. Dlatego dla własnego komfortu i higieny powinniśmy ubierać właśnie takie stroje. Pamiętajcie również o tym aby unikać odzieży wykonanej ze sztucznych materiałów np.z nylonu. Tkaniny te niestety nie przepuszczają powietrza i sprawiają, że nasza skóra nie oddycha. Skutkiem tego jest nadmierna potliwość, która chyba dla każdego nie jest przyjemnością.

Moje sposoby na upalne dni
Moje sposoby na upalne dni

 

Dodaj komentarz

Sesja o zachodzie słońca
Recenzja podkładu Noblesse Fusion Make-Up