Najsmaczniejsze pączki w Beskidach! Tłusty czwartek

Opublikowano w: Sesje zdjęciowe

Tłusty czwartek Beskidy

Dziś mamy tłusty czwartek! Przyznajcie się ile pączków jest już na Waszym koncie? Tradycją jednak jest, że tego dnia należy zjeść przynajmniej jednego pączka, bo inaczej w życiu nie będzie nam się wiodło. Ile ich zjedliście, bo ja nie zjadłam ani jednego! Przyznam się bez bicia, że naprawdę nie do końca za nimi przepadam i zawsze wybieram inny rodzaj słodkości.  Musiałam jednak przygotować dla Was słodką publikację z miejsca które odwiedziłam jakiś czas temu. Homelike Cafe & SMAK  TRUCK  – czyli najsmaczniejsza i najbardziej klimatyczna kawiarnia w całych Beskidach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej i zobaczyć śmieszne zdjęcia zapraszam do zobaczenia reszty fotorelacji.
Tłusty czwartek co zamiast pączków

Gdzie zjeść najsmaczniejsze pączki w Beskidach?

Dlaczego piszę o Beskidach, a nie o moim rodzinnym mieście? Bo  w Istebnej jadłam najsmaczniejsze pączki domowej roboty. Sami sprawdźcie, bo z tego co wiem, właściciele Homelike robili je dziś całą noc. Jestem zachwycona tą knajpą! Sama zamawiam u nich tort na swoje wesele! I nie tylko słodkości u nich są bardzo wyborne, ale też całe menu. Już niebawem opublikuję dla Was resztę zdjęć, które zrobiłyśmy z Magdą na wyjedźcie w góry. Muszę Was jednak uprzedzić, że naprawdę będzie smacznie. Miałyśmy przyjemność skosztować w tym miejscu wielu potraw, ale najbardziej zasmakowała mi od nich pizza! Jest taka wyborna, że palce lizać – ale dziś nie o tym miałam pisać. Wróćmy jednak do słodkości i oferowanych, ciast, ciasteczek jak i przepysznych gorących czekolad z kolorowymi piankami zwanymi “marshmallows”. Dla mnie mógłby istnieć dzień “gorącej czekolady”, wtedy mogłabym pić ją litrami.
Tłusty czwartek

Tłusty czwartek, czy każdy z nas obchodzi to święto?

Tłusty czwartek to już nasza polska tradycja i w każdym domu na stole zamiast śniadania z pewnością pojawia się pączek. Ten dzień to zdecydowanie ulubiony dzień wszystkich łasuchów. Mam wrażenie, że tłusty czwartek najbardziej obchodzony jest w Poznaniu. To tam wypiekanych jest najwięcej pączków i faworków zwanych chruścikami każdego dnia. Ja jak już wspomniałam wcześniej nie jestem wielką fanką tego święta, wręcz przeciwnie nie do końca przepadam za pączkami. Jednak myśl, że tłusty czwartek to ostatnia szansa na objadanie się słodkościami przed karnawałem jest dla mnie nie do zniesienia i tego dnia staram się wypić choć pyszną gorącą czekoladę. Ostatnio również dowiedziałam się, że tłusty czwartek to tradycja w korzeniach pogańskich! Podobno symbolizuje on pożegnanie zimy! Jeśli tak naprawdę jest to i może ja skuszę się na jednego pączusia w zamian za ładną pogodę za oknem?

Dlaczego w tłusty czwartek jemy pączki

Tłusty czwartek tradycja i geneza tego święta

Troszkę zagłębiłam się w tym temacie, aby przygotować dla Was dzisiejszą publikację. Kiedyś ucztowanie opierało się na jedzeniu tłustych potraw w szczególności mięs. Piciu wina i nieograniczonej ilości wódki, a na zagryzkę były pączki przygotowane z ciasta chlebowego nadziewanego słonina. Z biegiem czasu przybrały one inną formę, do środka wkładano mały orzeszek (symbolizujący szczęście), a ten kto na niego trafił miał cieszyć się dostatkiem i powodzeniem. To tak troszkę o znaczeniu tego święta, mam nadzieję, że Was nie zanudziłam.

tłusty czwartek ciekawostki

Najlepsza gorąca czekolada z z piankami marshmallow

To dopiero jest niebo w gębie! Idealna jest na zimowe długie wieczory, ale również można zastąpić nią pączka w tłusty czwartek. Rozgrzewa, strasznie syci i zaspokaja apetyt na słodycze na jakiś czas. Dlatego też stawiam dziś na takie rozwiązanie i w tłusty czwartek mam gorącą czekoladę z kolorowymi piankami. Jestem ciekawa czy Wy lubicie pączki, czy tak samo jak ja zamieniacie je na inne słodkości tego dnia? Wspaniałego wieczoru życzę i wybierzcie się chociaż po tych pączkach na jakiś konkretny spacer 🙂

Gorąca czekolada czekolada z z piankami marshmallow Kolorowe pączkiGorąca czekolada przepis tłusty czwartek zdjęcia Zdjęcia pączków Gorąca czekolada blog

Zdjęcia wykonała: Magdalena Widenka

  • Alexander Strauffon
    1 marca 2019

    Wish I could understand a single word, but I’ll say that looks like a good snack. Greeting from Mexico.

Dodaj komentarz

Sukienka w kwiaty, wiosenna stylizacja | CARRY
Jak nosić dresową bluzę? | CARRY